Kuchnia już dawno temu przestała być pomieszczeniem służącym wyłącznie do gotowania. Dzisiaj kuchnia to prawdziwe serce każdego domu. Tutaj spotykamy się często podczas śniadania, zatrzymujemy, aby wspólnie z domownikami omówić ważne kwestie czy po prostu napić się kawy. Jak zaprojektować idealną kuchnię, mając do dyspozycji pomieszczenie w domu jednorodzinnym?

Duża powierzchnia – czy łatwo ją zaprojektować?

Wiele osób jest zdania, że duże powierzchnie dają nieograniczone możliwości aranżowania przestrzeni. Jest w tym wiele racji, jednak architekci przestrzegają: dużą przestrzeń łatwo zmarnować poprzez jej bezmyślne zastawienie. Chcąc stworzyć piękną wizualnie i funkcjonalną kuchnię warto dokładnie określić jakie są nasze potrzeby i krytycznie przyjrzeć się pomieszczeniu, w którym będziemy przygotowywać posiłki i jeść.

Z pewnością atutem jest duża ilość okien oraz możliwość stworzenia punktowego oświetlenia sztucznego. Architekci zwracają również uwagę na ustawność pomieszczenia.

Styl angielski lub prowansalski w dużej kuchni

Jednymi z najchętniej wykorzystywanych stylów w dużych kuchniach są style prowansalski i angielski. Charakterystyczne dla takich wnętrz jest wykorzystanie bieli, przeszkleń, elementów naturalnego drewna, ceramiki – podpowiadają pracownicy rega-meble.pl. W przypadku poszukiwania mebli kuchennych postawmy na meble stylizowane, z licznymi witrynami, przeszkleniami i frezami, które przeniosą nas myślami do pachnącej lawendą Francji. Pamiętajmy również, że diabeł tkwi w szczegółach: w takich wnętrzach nie może zabraknąć ceramicznych mis, karafek, dzbanków, jak również stylizowanych sprzętów AGD. W kuchni takiej na pewno znajdzie się również dość miejsca na obszerny stół jadalny, przy którym każdego dnia gromadzić się będą nasi bliscy.

 

 

Share.
zestaw na taras pergole na taras warszawa Skandynawskie meble ogrodowe