Nadmiar tkanki tłuszczowej wynika nie tylko z nieodpowiedniej diety, ale również z siedzącego trybu życia, braku ruchu i sportu czy z uwarunkowań genetycznych. Faktem jest, że tkanka tłuszczowa szpeci i może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie. Jak z nią walczyć? Czy medycyna może nam w tym pomóc?

Kriolipoliza – skuteczna metoda na walkę z tkanką tłuszczową

Pośród wielu narzędzi i metod na walkę z niechcianą tkanka tłuszczową coraz więcej mówi się o kriolipolizie – jest to nieinwazyjny zabieg, polegający na działaniu niskimi temperaturami na obszarze tkanki tłuszczowej. Podczas zabiegu kriolipolizy niskie temperatury powodują rozpad komórek tłuszczowych, a uwolnione lipidy wychwytywane są przez układ limfatyczny. Co niezwykle istotne: podczas zabiegu kriolipolizy niszczone są wyłącznie komórki tłuszczowe, inne tkanki pozostają nietknięte. Metoda ta często mylona jest z liposukcją – w tym przypadku jednak kriolipoliza jest zabiegiem całkowicie bezinwazyjnym, bez użycia skalpela.

Jak przebiega zabieg kriolipolizy? Do obszaru z którego chcemy pozbyć się tkanki tłuszczowej przykładany jest specjalny aplikator, kolejno oddziałuje się na ten obszar niską temperaturą. Sam zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, w zależności od grubości tkanki tłuszczowej. Zaleca się powtarzanie zabiegu, ale nie częściej niż co 6 tygodni. Jedną z najchętniej stosowanych metod jest kriolipoliza Cooltech.

Czy kriolipoliza jest zabiegiem bezpiecznym?

Zdecydowanie tak – zabiegi stosowane są na konkretnych częściach ciała, a efekty widoczne są po około miesiącu. Wynika to z czasu metabolizmu oraz jakości pracy naszej wątroby. Kto nie powinien poddawać się zabiegom kriolipolizy? Z pewnością kobiety w ciąży i w okresie karmienia, osoby cierpiące na niskie ciśnienie oraz cukrzycę, dzieci, osoby z rozrusznikiem serca.

 

Share.
live url zobacz https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/