Aminokwasy, a głównie odżywki aminokwasowe to wartościowe suplementy diety, dostępne w formie tabletek, kapsułek lub rozpuszczalnego proszku. Postać pod jaką podawane są aminokwasy jest praktycznie bez znaczenia, często jednak przyjmuje się, że postać proszku sprzyja szybszemu przyswajaniu. Aminokwasy w diecie polecane są osobom, których podstawowym celem jest zbudowanie masy mięśniowej. Zostają one w pełni wchłonięte i wykorzystane przez organizm. W organizmie ludzkim znajdują się aż 22 rodzaje aminokwasów. Każdy z nich ma swoją bardzo ważną rolę. Można z nich wyróżnić aminokwasy proste i rozgałęzione – BCAA. Sportowcom zazwyczaj poleca się te drugie, bo są bardziej efektywne w działaniu. Dostarczają one do organizmu dużo białka, który jest głównym budulcem mięśni. Dodatkowo aminokwasy BCAA działają antykatabolicznie, chroniąc mięśnie przed rozpadem na skutek intensywnych treningów. Sprawiają, że organizm szybciej regeneruje się po aktywności fizycznej. Dodatkowo wzmacniają one organizm, pobudzają anabolizm i stymulują wydzielanie insuliny. Zachowanie jej odpowiedniego poziomu po treningu ma bardzo duże znaczenie w budowaniu prawidłowej masy mięśniowej.

Aminokwasy – szybki wzrost masy mięśniowej

Suplementy cieszą się coraz większą popularnością i są chętnie przyjmowane przez sportowców, ale i osoby amatorsko uprawiające sport. Preparaty firmy 7Nutrition doceniane są ze względu na swoją wysoką jakość.  Sięgają po nie chętnie osoby budujące swoją masę mięśniową czy uprawiające sporty wytrzymałościowe. Aminokwasy rozgałęzione BCAA – leucyna, izoleucyna i walina są bardzo ważnymi składnikami wśród odżywek aminokwasowych. Leucyna to bowiem aminokwas, który mocno nasila syntezę białek mięśniowych. EAA dostarczają z kolei do organizmu aminokwasów egzogennych, których ten nie produkuje samodzielnie. Są wykorzystywane w celu uzupełnienia braków diety ubogiej w białko. Cytrulina to aminokwas zaliczany do boosterów azotu. Bierze udział w produkcji argininy, co powoduje większe wydzielanie tlenku azotu. To zmniejsza uczucie zmęczenia i poprawia zdolności wysiłkowe organizmu. Warto też wspomnieć o glutaminie, która działa podobnie jak cytrulina. Stanowi również główne źródło energii dla jelita cienkiego.

BCAA 100% 500g firmy 7Nutrition – połączenie najważniejszych aminokwasów egzogennych

Odżywki aminokwasowe różnią się między sobą składem i często formą. Dużą popularnością cieszą się produkty oparte na aminokwasach rozgałęzionych np. BCAA 100% firmy 7Nutrition. Produkt ten stanowi połączenie trzech kluczowych aminokwasów egzogennych: L-Leucyny, L-Waliny oraz L-Izoleucyny i to w optymalnych proporcjach 2:1:1. Te aminokwasy trafiają od razu z krwi do komórek mięśniowych. Powodują one wzrost masy mięśniowej i przyspieszają proces regeneracji potreningowej. Prowadzą do wzrostu wytrzymałości siłowo-tlenowej. Atutem tego suplementu jest przede wszystkim jego czystość. Zawiera bowiem tylko trzy aminokwasy. Nie ma w nim  cukru, sztucznych wypełniaczy czy dodatków smakowych często stosowanych przez innych producentów. Ponadto przygotowanie odżywki jest bardzo proste. Wystarczy jedną miarkę proszku rozpuścić w szklance wody. Aminokwasy spożywać należy przed snem i przed treningiem. Wówczas można liczyć na najlepsze rezultaty.

Share.
zobacz wiecje 548.org https://starachowicki.eu/artykul/porownywarka-oc-bez/1532310