Choć wybór sprzętu łazienkowego często powiązany jest ściśle z wymiarami samego pomieszczenia, pozostają również nie mniej istotne kwestie związane z jej wyglądem. Wanny asymetryczne kiedyś montowano wyłącznie w trudnych, nieustawnych łazienkach. Dziś to rozwiązanie można spotkać w wielu typach łazienek: małych i dużych.

Czy warto zdecydować się na asymetryczną wannę?

Taki rodzaj wanny zapewnia komfort zbliżony do basenowego jaccuzi. Choć większość modeli nie może poszczycić się posiadaniem wężyków wypuszczających sprężone powietrze jak w jaccuzi, to mimo wszystko komfort wypoczynku w takiej wannie jest znacznie większy.

To także doskonałe rozwiązanie szczególnie do niedużych łazienek. Dzięki rozprowadzeniu jej wymiarów po dwóch ścianach pomieszczenia w dość równomierny sposób, zajmuje ona mniej przestrzeni mimo zbliżonego komfortu użytkowania co w przypadku klasycznej wanny. To również rozwiązanie uwielbiane przez dzieci ze względu na znacznie większą przestrzeń wewnątrz.

Dużo miejsca w środku

Wanny asymetryczne, dzięki nietypowej budowie, mają nieco inaczej rozłożone miejsce wewnątrz. Są krótsze, ale jednocześnie szersze, dzięki czemu to rozwiązanie szczególnie przypadnie do gustu niskim osobom, które chcą się wygodnie ułożyć. Taka wanna spodoba się również maluchom, szczególnie gdy kąpią się na przykład we dwójkę. Możliwość ruchu w asymetrycznej wannie jest znacznie większa niż w przypadku wanny prostokątnej.

Wyżsi ludzie muszą dobrać model do swoich wymiarów. Jest to nieco trudniejsze, ale – na szczęście – nie niemożliwe. Wystarczy odpowiednio szczegółowo sprawdzać wymiary i zdecydować się na te największe. Nawet jeśli wanna będzie nieco zbyt krótka, daje zdecydowanie lepszą możliwość ułożenia się w niej od standardowej wanny prostokątnej.

Wanna czy prysznic?

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, możliwe jest aby mieć obie te rzeczy. Wygodne wanny asymetryczne można doposażyć, dzięki czemu w razie potrzeby posłużą również jako prysznic. Zwolennicy tego rozwiązania podkreślają, że dzięki temu sami wybierają, na co danego dnia mają ochotę, zamiast codziennie myć się w ten sam sposób.

Aby korzystać z wanny w formie prysznica, wystarczy zainwestować w parawan z nieprzemakalnej tkaniny lub specjalną osłonę z tworzywa, zbliżoną wyglądem do takiej, jakiej używa się w prysznicu. Dzięki temu woda nie wydostanie się poza wannę, a my mamy możliwość wzięcia szybkiego prysznica bez niewygodnego kucania w wannie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie wanny asymetryczne https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.

Share.
https://absenting.com.pl/przemyslowy-szlif-w-twoim-domu-sekret-mebli-loftowych/ https://groupe-printco.pl/industrialne-detale-w-twojej-kuchni-elegancja-hokerow-i-nowoczesnych-donic/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/