Depilacja laserowa to idealne rozwiązanie dla osób, które zmagają się z wrastaniem włosków po tradycyjnych zabiegach depilacji. Sprawdź!

Jak poradzić sobie z wrastającymi włoskami? Depilacja laserowa może pomóc

Wrastające włoski to problem, który pojawia się najczęściej na skutek usuwania owłosienia poprzez jego wyrywanie – podczas depilacji woskiem, pastą cukrową czy pęsetą. Odrastające włoski są słabsze i cieńsze, przez co mają trudność, żeby przebić się przez skórę. Jednym z najskuteczniejszych sposobów, aby temu zapobiec, jest trwałe usunięcie owłosienia, czyli skorzystanie z zabiegu depilacji laserowej.

Kiedy włoski wrastają?

Wrastające włoski to szczególnie niebezpieczny skutek uboczny tradycyjnej depilacji, ponieważ może doprowadzić do zapalenia mieszka włosowego. Kiedy włos odrasta po wyrwaniu lub wycięciu, jest cienki i miękki, dlatego nie zawsze jest w stanie od razu przebić się przez warstwę naskórka. Jeśli mu się to nie udaje, skręca się i rośnie pod skórą, co szybko może przerodzić się w zapalenie mieszka włosowego. Objawia się to zaczerwienionymi, bolesnymi krostkami wypełnionymi ropą. Nieleczone zapalenie mieszków włosowych może prowadzić do poważnych stanów zapalnych skóry i blizn.

Czy po depilacji laserowej wrastają włoski?

Depilacja laserowa to zabieg polegający na zniszczeniu macierzy włosa dzięki wywołaniu zjawiska fototermolizy (wytworzenie wysokiej temperatury wewnątrz mieszka włosowego). Energia absorbowana jest przez melaninę zawartą w mieszku włosowym, a macierz włosa wraz z otaczającymi drobnymi naczyniami krwionośnymi zostają podgrzane i doszczętnie zniszczone. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, depilacja laserowa powoduje trwałe usunięcie włosów, a więc nie przyczynia się do ich wrastania. Zaczerwienie skóry po depilacji laserowej, lekkie stany zapalne w okolicy mieszków włosowych, charakterystyczny obrzęk skóry – to objawy przejściowe, które należy łagodzić według wskazań kosmetologa. Zwykle znikają już po kilku godzinach i nie należy ich mylić z wrastającymi włoskami czy zapaleniem mieszków włosowych.

Warto przy tym zaznaczyć, że lasery do depilacji działają tylko na włosy, znajdujące się w fazie anagenu (aktywnego wzrostu). Dlatego też zabieg laserowego usuwania owłosienia wymaga kilkukrotnego powtórzenia. Liczba zabiegów w serii oraz ich częstotliwość zależą m.in. od miejsca zabiegu (np. depilację laserową bikini wykonuje się co około 6 tygodni, a depilację laserową nóg co 8 tygodni). Dokładny harmonogram epilacji ustala lekarz na podstawie wywiadu z pacjentem i oceny typu owłosienia.

Jak laserowe usuwanie owłosienia wpływa na stan skóry?

Depilacja laserowa nie tylko usuwa włosy, ale też leczy skórę. Podczas zabiegu usuwane jest nie tylko prawidłowo rosnące owłosienie, ale też wrastające włoski. Dzięki usunięciu włosków w całości, wraz z cebulkami, depilacja laserowa całkowicie eliminuje takie problemy, jak podrażnienia skóry i zapalenia mieszków włosowych. 

Dzięki laserowej depilacji nasze ciało może „odpocząć” od tradycyjnych metod depilacji, takich jak maszynka do golenia, depilator, wosk czy pasta cukrowa. Po serii epilacji skóra regeneruje się, staje się gładka, bardziej elastyczna i lepiej nawilżona. Ponieważ włoski już nie odrastają, nie musimy się golić ani depilować, więc nie narażamy skóry na podrażnienia.  

Szczególnie polecana jest depilacja laserowa bikini i pod pachami. Są to miejsca, w których skóra jest szczególnie wrażliwa, a włosy tam rosnące grube i mające tendencje do kręcenia się. Wrastające włoski w tych obszarach są szczególnie uciążliwe.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Share.
zobacz wiecej https://gethotels.pl/przemyslane-detale-w-twoim-wnetrzu-stoliki-pomocnicze-i-kwietniki-w-stylu-loft/ https://aavamobile.pl/klucz-do-eleganckiego-wnetrza-ekskluzywne-meble-loftowe/