Własny taras daje wiele możliwości spędzania czasu – to przede wszystkim przestrzeń do odpoczynku, ale też podawania posiłków, miejsce zabaw dzieci, idealne domowe biuro w okresie lata. Chcąc korzystać z tarasu na wiele sposobów konieczne jest jego odpowiednie zaaranżowanie. Poza wygodnymi eleganckimi meblami konieczne jest zadbanie o cień na tarasie. Co wybrać?

Zadaszenia tarasu – funkcjonalna tarasola!

Zamiast klasycznego parasola warto poszukać rozwiązania, które pozwoli na zacienienie całego tarasu, a nie tylko jego wycinka. Rekomendowanym rozwiązaniem jest piękna tarasola, która nie tylko pozwoli nam cieszyć się cieniem, ale też w prosty sposób podniesie estetykę całego tarasu. Zadaszenia tarasu w formie innowacyjnej pergoli są dzisiaj coraz chętniej wybierane – klienci doceniają nie tylko wysokiej klasy materiały i zwartą bryłę, ale i wiele możliwości eksploatacji. Ruchome dachy w tarasolach pozwolą na regulowanie ilości światła, która wpada na taras lub też na całkowite zacienienie. Jak to możliwe?

Jak skonstruowane jest zadaszenie tarasu?

Nowoczesne tarasole wznoszone są na elementach aluminiowych malowanych proszkowo. Zastosowanie takiej technologii pozwala na ochronę struktury przed wilgocią i rdzą. Kolor konstrukcji wybiera klient mając do dyspozycji szeroki wachlarz klasycznych barw i kolorów imitujących naturalne drewno.

Zadaszenie tarasoli może być wykonane z aluminiowych lameli lub też z tkaniny technicznej pokrytej warstwą poliuretanu. Oba rozwiązania gwarantują wysoki poziom wypoczynku – dachy nie nagrzewają się, przez co w ich cieniu panuje chłód. Konstrukcja dachów z ruchomych lameli pozwala na regulowanie ich ustawienia i decydowanie, jak wiele słońca ma wpadać pod pergolę. Dachy całkowicie zamknięte ochronią nas nie tylko przed promieniowaniem UV, ale i niespodziewanym deszczem.

Share.
myana-bg.org ix.pl rter-links.com