Kuchnia już dawno temu przestała być pomieszczeniem służącym wyłącznie do gotowania. Dzisiaj kuchnia to prawdziwe serce każdego domu. Tutaj spotykamy się często podczas śniadania, zatrzymujemy, aby wspólnie z domownikami omówić ważne kwestie czy po prostu napić się kawy. Jak zaprojektować idealną kuchnię, mając do dyspozycji pomieszczenie w domu jednorodzinnym?

Duża powierzchnia – czy łatwo ją zaprojektować?

Wiele osób jest zdania, że duże powierzchnie dają nieograniczone możliwości aranżowania przestrzeni. Jest w tym wiele racji, jednak architekci przestrzegają: dużą przestrzeń łatwo zmarnować poprzez jej bezmyślne zastawienie. Chcąc stworzyć piękną wizualnie i funkcjonalną kuchnię warto dokładnie określić jakie są nasze potrzeby i krytycznie przyjrzeć się pomieszczeniu, w którym będziemy przygotowywać posiłki i jeść.

Z pewnością atutem jest duża ilość okien oraz możliwość stworzenia punktowego oświetlenia sztucznego. Architekci zwracają również uwagę na ustawność pomieszczenia.

Styl angielski lub prowansalski w dużej kuchni

Jednymi z najchętniej wykorzystywanych stylów w dużych kuchniach są style prowansalski i angielski. Charakterystyczne dla takich wnętrz jest wykorzystanie bieli, przeszkleń, elementów naturalnego drewna, ceramiki – podpowiadają pracownicy rega-meble.pl. W przypadku poszukiwania mebli kuchennych postawmy na meble stylizowane, z licznymi witrynami, przeszkleniami i frezami, które przeniosą nas myślami do pachnącej lawendą Francji. Pamiętajmy również, że diabeł tkwi w szczegółach: w takich wnętrzach nie może zabraknąć ceramicznych mis, karafek, dzbanków, jak również stylizowanych sprzętów AGD. W kuchni takiej na pewno znajdzie się również dość miejsca na obszerny stół jadalny, przy którym każdego dnia gromadzić się będą nasi bliscy.

 

 

Share.
zobacz https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/ https://www.fcbu.org/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-chlodne-wieczory/