Wygodny i wyposażony w komfortowe meble taras to idealne miejsce wypoczynkowe na czas wiosny i jesieni. Szukając dodatków warto pomyśleć o naszym bezpieczeństwie i ochronie przed słońcem. Wśród rekomendowanych rozwiązań często wymienia się parasol ogrodowy – parasole ochronią nas przed promieniowaniem UV, mżawką, ale tez poprawią wygląd otoczenia. Jak to możliwe?

Parasol ogrodowy z wysokiej jakości tworzyw

Kluczem do wygody na tarasie jest zakup elementów wyposażenia wykonanych z trwałych materiałów – dotyczy to również parasoli ogrodowych. Dzisiaj parasol ogrodowy projektowany jest w taki sposób, by skutecznie chronić i podnosić estetykę otoczenia. Parasole tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na zmienne warunki atmosferyczne. Główna oś parasola to aluminium malowane proszkowo: tworzywo to zabezpieczone jest przed korozją, odkształcaniem. Obszerna czasza wykonana jest z tkaniny poliestrowej okrytej warstwą poliuretanu – to połączenie sprawia, że tkanina jest zabezpieczona przed wnikaniem brudu czy płowieniem. Czasza nie nagrzewa się: w jej cieniu panuje komfortowy chłód.

Parasol ogrodowy możemy osadzić na różnorodnych podstawach, w zależności od tego, gdzie parasol ma być stosowany. W ogrodach wykorzystajmy podstawę do wkopania – jest ona wykonana z włókna szklanego, zabezpieczonego przed uszkodzeniami. Nie ma potrzeby kotwienia podstawy betonem. Na tarasach i balkonach wykorzystajmy podstawy z niewielkimi kółkami i hamulcami – dzięki nim bez trudu przesuniemy konstrukcję po gładkiej powierzchni tarasu.

Parasol ogrodowy, który podniesie estetykę

Parasol ogrodowy jest projektowany w taki sposób, aby harmonijnie wpisywał się w już zaaranżowaną przestrzeń i uzupełniał ją. Parasole oferowane są w stonowanych kolorach, a ich nowoczesny design pozwoli na ich wykorzystanie w aranżacjach minimalistycznych, loftowych czy skandynawskich.

Share.
zobacz więcej zobacz wiecej https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/