Samochody dostawcze są w dzisiejszych czasach niezwykle cenione. Potrafią w bardzo szybki i efektywny sposób przewieźć towary z jednego do drugiego punktu. Najlepsza jest w nich szybkość, zrywność i możliwość wjazdu w wąskie uliczki – dlatego przeznaczone są najczęściej do transportu miejskiego. Czasem trzeba szybko ruszyć ze świateł bądź podjechać pod wysoką górkę – wtedy najbardziej przydaje się moc. Daily to model od włoskiej firmy Iveco, który łączy w sobie wszystkie wcześniej wspomniane cechy!

Jakie parametry posiada silnik Iveco Daily?

Jak już zostało wspomniane Iveco Daily to samochód szybki, zrywny, ale również ekonomiczny! Za tymi parametrami stoi nie kto inny jak silnik samochodu Iveco, który jest oczywiście różnorodny. Wszystko zależy od wersji, którą wybierze klient. Ta bardziej podstawowa opiewa o silnik pojemności 2.3 litra wyposażony w 116 bądź 156 koni. Wersje te pozwalają na bardziej ekonomiczną jazdę, która potrafi zaoszczędzić ogromną ilość paliwa. Jednak jak na samochody dostawcze przystało występują również mocniejsze wersje silnika..

Wersja o pojemności 3,0 litra może być wyposażona w 160, a nawet 207 koni mechanicznych! Taka pojemność połączona z nowoczesnymi technologiami sprawia, że Iveco daily jest niezwykle zrywny i szybki. Nie ma problemu z wyprzedzeniem innych pojazdów spod świateł czy wyjechania na wysokie podniesienia. W taki sposób kierowcy mogą bardzo łatwo przewozić towar z jednego do drugiego miejsca. Takie parametry z reguły wiążą się z bardzo dużymi wartościami spalania paliwa. Jednak nie tutaj! Ekonomia pracy Iveco Daily jest bez zarzutu – wartości spalania paliwa dalej utrzymują się poniżej średniej!

Podsumowanie 

Czasem trudno jest uzyskać dobry poziom wyważenia pomiędzy ekonomią jazdy, szybkością i pojemnością. Niewiele modeli samochodów ciężarowych to potrafi. Iveco Daily jest jednym z nich! Nie ma więc nic dziwnego w fakcie, że jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów dostawczych na świecie.

Share.
https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ obat-polska.pl https://4fun.tv/news/ubezpieczenie-samochodu-jak-sprawdzic-co-zrobic-gdy-wygasa