Szukając sportu, który będzie pozytywnie wpływał zarówno na nasze ciało, jak i ducha, warto rozważyć naukę jazdy konnej. Hippika to sport bez ograniczeń wiekowych, zaliczany do ogólnorozwojowych. Chcąc zadbać o swoje zdrowie warto wybrać tę dyscyplinę i cieszyć się możliwością aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Dlaczego warto postawić na jazdę konną?

Jazda konna to sport dla osób praktycznie w każdym wieku – naukę jazdy można zacząć już u kilkuletnich dzieci, a sam sport może okazać się hobby na całe życie! Jazda konna wymaga ruchu większości partii mięśni w naszym ciele, pozwala na ćwiczenie równowagi, kształtuje i wzmacnia mięśnie grzbietu. Dodatkowo jazda konna może być doskonałą wymówką, aby kilka godzin dziennie spędzić na świeżym powietrzu. Podczas rajdów w terenie możemy poznać okolicę.

Jak ubrać się do jazdy konnej?

Rozpoczynając przygodę z jazdą konną warto zastanowić się nad ubraniem – nie muszą być to ubrania jeździeckie na samym początku. Podstawą są wygodne spodnie, wyższe buty chroniące kostki oraz kask. Szczególnie ten ostatni element jest bardzo ważny: kask ochroni naszą głowę podczas upadku z konia. Musi być on idealnie dopasowany do naszej głowy, dodatkowo pamiętajmy o tym, aby zawsze był zapięty pod szyją!

Podejmując decyzję o związaniu się z jazdą konną na dłużej możemy pomyśleć o kupnie bryczesów – są to wygodne i elastyczne spodnie jeździeckie. Wśród najchętniej wybieranych modeli wymienia się bryczesy z pełnym lejem. Bryczesy tworzone są z tkanin oddychających, co znacząco wpływa na poziom komfortu podczas jazdy. Warto również zainteresować się butami jeździeckimi: wśród rekomendowanych na początek wymienia się sztyblety (buty nad kostkę, najczęściej wykonane z naturalnej skóry). Alternatywą dla sztybletów będą wysokie oficerki pod kolano.

 

 

Share.
Sejf do kampera przyczepy na wymiar https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ zobacz