W kuchni ciężko obyć się bez funkcjonalnego noża – dzięki niemu możliwe jest szatkowanie, obieranie. Jakie noże do własnej kuchni wybrać, aby przygotowywanie posiłków nie sprawiało żadnych problemów? Jak tworzone są dzisiaj noże kuchenne?

Czym nowoczesne noże wyróżniają się na tle innych?

Noże dostępne w sklepach takich jak gerlach.pl wyróżniają się przede wszystkim zastosowaniem trwałych materiałów. Ostrza takich noży tworzone są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, którą dodatkowo wzbogacono o chrom, molibden lub wanad. Pierwiastki te sprawiają, że stal nabiera pewnej elastyczności, przez co możliwe jest filetowanie pod wybranym kątem. Stal zabezpieczona jest również przed działaniem korozji czy kruszeniem. Rękojeści noży są profilowane – to niezwykle ważne, aby zachować bezpieczeństwo podczas krojenia. Niejednokrotnie producenci wykorzystują materiały antypoślizgowe, aby krojenie było jeszcze wygodniejsze.

Noże sprzedawane w blokach – czy to się opłaca?

Niezwykle popularnym rozwiązaniem ostatnich lat jest zakup noży w bloku – noże w bloku to komplet zazwyczaj pięciu różnorodnych noży, przeznaczonych do konkretnych zadań. Dzięki osadzeniu noży w stabilnym bloku można mieć pewność, że narzędzia te nie wpadną w ręce dzieci, a dodatkowo będą one zawsze dostępne na blacie. Atutem tego rozwiązania jest bez wątpienia różnorodność – taki zakup sprawi, że w naszej kuchni pojawi się zarówno nóż do warzyw, nożyk do obierania, nóż do pieczywa, tasak. Nie bez znaczenia jest również design – bloki wykonywane są zazwyczaj z tych samych materiałów co rękojeści noży, przez co wyglądają estetycznie. Noże w blokach w zależności od kolekcji doskonale sprawdzą się w kuchniach stylizowanych na angielskie, minimalistyczne czy skandynawskie.

 

 

 

Share.
Łazienka biało-szara z drewnem https://enamoralarte.com https://esencjapiekna.com.pl