Rozstrzyganie sporów rodzinnych czy majątkowych w sądzie staje się naszą codziennością. Coraz rzadziej jesteśmy skłonni iść na kompromisy, częściej pragniemy zdobyć jak największe korzyści w konkretnych sporach. Sądy pękają w szwach od spraw rodzinnych – dotyczą one nie tylko rozwodów, ale również opieki rodzicielskiej. Jak przygotować się do sądowej batalii?

Jakie sprawy możemy rozwiązać w sądzie?

Poza rozwodami, których celem jest rozwiązanie zawartego małżeństwa w sądach rozgrywają się sprawy o przyznanie alimentów na nieletnie dziecko, sprawy związane z określeniem głównego opiekuna dziecka i określenie kontaktów z dzieckiem lub też ich zmianę. W sądzie poruszane są również kwestie pozbawienia lub ograniczenia władzy rodzicielskiej, kiedy istnieje solidna podstawa do tego. Sąd może również orzekać o ukaraniu rodzica, który łamie wcześniej zasądzone ustalenia w zakresie widzenia z dzieckiem. W sądach rozstrzygane są sprawy związane z ustaleniem lub zaprzeczeniem ojcostwa. Sądy rodzinne zajmują się także sprawami przyznawania alimentów na współmałżonka.

Kiedy potrzebna jest pomoc adwokata?

W większości wymienionych przypadków pomocny okaże się doświadczony adwokat – mówią pracownicy kancelarii adwokat-katowice.info.pl. Pierwszym krokiem jest zaznajomienie adwokata z naszą sytuacją prawną i opisanie, jakie są nasze oczekiwania względem batalii sądowej. Zadaniem adwokata jest bezstronna ocena oraz określenie naszych szans w świetle prawa. W sądzie adwokat ma obowiązek reprezentować nas i nasze dobre imię, składać w naszym imieniu wnioski formalne, dbać o nasze interesy. Adwokat podpowie nam, jakie kroki warto powziąć, aby osiągnąć zamierzone cele i jakich kroków unikać, aby nie pogorszyć naszej sytuacji w oczach sądu.

 

 

 

 

Share.
https://superportal24.pl/kalkulator-ubezpieczenia-samochodu-jak-szybko-i-skutecznie-oszacowac-koszty-14848 nwise.pl zobacz wiecje