Posiadacze samochodów często podkreślają, jak dużym ułatwieniem jest dla nich możliwość swobodnego i szybkiego przemieszczania się z miejsca na miejsce. Nie ma w tym krzty przesady, szczególnie w średnich i małych miastach, gdzie klasyczna komunikacja miejska działa sporadycznie lub wcale. Jako posiadacze samochodu musimy pamiętać jednak o naszych obowiązkach – jednym z nich jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia OC czyli odpowiedzialności cywilnej.

Ubezpieczenie OC – obowiązkowe dla posiadaczy samochodów

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy samochodów, motocykli – słowem: pojazdów mechanicznych poruszających się po polskich drogach. Ubezpieczenie wykupywane jest na rok, a zaoferują nam je towarzystwa ubezpieczeniowe. Kwota ubezpieczenia OC może różnić się w konkretnych punktach ubezpieczeniowych – wynika ona nie tylko z naszego stażu jako kierowców czy marki i wieku samochodu, ale też z posiadanych zniżek i rabatów oferowanych przez ubezpieczyciela – mówią pracownicy firmy beesafe.pl. Ciekawostką może być fakt, że coraz większa ilość rowerzystów decyduje się na wykupienie ubezpieczenia OC. Poruszając się po drogach czy ścieżkach rowerowych często sami powodują oni wypadki i szkody, a ubezpieczenie OC pozwala im na pokrycie kosztów napraw czy strat.

Autocasco, assistance – czy warto je kupić?

Dodatkowe ubezpieczenia dla kierowców, takie jak autocasco, są dzisiaj coraz popularniejsze. Autocasco pozwala na uzyskanie odszkodowania za kradzież samochodu czy jego całkowitą szkodę, ale również opłacenie wszelkich napraw związanych z uszkodzeniem naszego samochodu. Wysokość polisy autocasco zależy od konkretnych parametrów – taka polisa może być dostosowana do naszych potrzeb! Drugą opcją, chętnie wybieraną przez kierowców, jest assistance – obejmuje ono najczęściej pomoc drogową w przypadku awarii naszego samochodu.

 

 

Share.
https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/ https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/ https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/