Na koszty utrzymania pojazdu mechanicznego składa się wiele elementów, w tym kupno ubezpieczenia. Czy motocykl może być ubezpieczony jedynie w sezonie? Ile kosztuje ubezpieczenie jednośladu? Sprawdź!

Podstawowa ochrona: OC

Chcesz zaoszczędzić, rezygnując z przedłużenia polisy OC kończącej się jesienią? Lepiej zastanów się dwa razy! Według obowiązujących w Polsce przepisów, każdy zarejestrowany pojazd, nawet nieużywany, musi być objęty podstawową ochroną. Motocykle nie są tutaj wyjątkiem. Obowiązkowa polisa OC (odpowiedzialności cywilnej) chroni przede wszystkim osoby, które mogłyby zostać poszkodowane przez Ciebie w kolizji. Dzięki obowiązkowym ubezpieczeniom każda osoba może otrzymać środki finansowe na naprawę uszkodzonego wozu albo leczenie (w przypadku szkody osobowej). Co ważne, zakres OC reguluje ustawa.

Przezorni właściciele motocykli często decydują się na poszerzenie podstawowej ochrony o autocasco. AC stanowi zabezpieczenie przed skutkami zdarzeń losowych: zniszczeniem, uszkodzeniem i kradzieżą. Kupno AC jest dobrowolne.

Tanie ubezpieczenie motocykla: OC i AC kupisz w sieci!

Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla OC i AC? Podanie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie jest niemożliwe. Na wysokość składki wpływa wiele czynników związanych z właścicielem pojazdu (wiek, doświadczenie za kierownicą, a nawet stan cywilny) oraz ubezpieczanym mieniem (model i marka, rok produkcji, przebieg, moc, pojemność silnika). Zanim wybierzesz się do biura towarzystwa, sprawdź ofertę on-line. Dzięki dostępnym za darmo porównywarkom szybko znajdziesz najtańszy wariant.

Share.
orzwnetrze.com.pl https://metropoliabydgoska.pl/jakie-powinno-byc-bezpieczne-mieszkanie/ zobacz