W wielu sytuacjach proste rozwiązania są skuteczniejsze niż skomplikowane procedury. Dotyczy to również kwestii modelowania sylwetki. Mało inwazyjne zabiegi iniekcyjne, takie jak mezoterapia igłowa, są w stanie ujędrnić skórę i zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej. Z jakich metod modelowania ciała opierających się na iniekcji warto skorzystać?

Modelowanie sylwetki – kiedy skorzystać z pomocy medycyny estetycznej?

Korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej nie oznacza pójścia na łatwiznę. Specjalistyczne terapie pomagają w pogłębieniu i wzmocnieniu efektów osiągniętych za pomocą diety i ćwiczeń. Niektóre obszary ciała są bowiem oporne na tradycyjne metody odchudzania. Wówczas warto sięgnąć właśnie po zabiegi medycyny estetycznej. Odpowiednio dobrane zabiegi modelowania sylwetki są w stanie zlikwidować miejscowo zlokalizowaną tkankę tłuszczową i widocznie wyszczuplić ciało. Wyboru terapii należy dokonać po konsultacji lekarskiej. Nawet najmniej inwazyjne zabiegi mają swoje przeciwwskazania, które powinny zostać wykluczone przed rozpoczęciem modelowania sylwetki.

Jakie zabiegi iniekcyjne mogą pomóc w modelowaniu sylwetki?

Medycyna estetyczna dysponuje wieloma metodami redukcji tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki. Specjaliści z Kliniki Miracki w Łodzi zwracają uwagę na zabiegi iniekcyjne, które kojarzone są przede wszystkim z odmładzaniem twarzy, a tymczasem znakomicie sprawdzają się w wyszczuplaniu ciała. Do zabiegów tych należą:

Lipoliza iniekcyjna

Procedura ta polega na wprowadzeniu pod skórę preparatu na bazie fosfatydylocholiny i deoksycholanu sodu. Są to naturalne substancje, które wywołują w tkance tłuszczowej kontrolowany stan zapalny. Efektem jest obumarcie komórek tłuszczowych oraz ich transport do wątroby, skąd usuwane są z organizmu. Proces usuwania uwolnionego tłuszczu zachodzi na drodze naturalnych procesów i trwa przez kilka lub kilkanaście tygodni. Jest to bardzo skuteczna metoda usuwania miejscowej otyłości np. w okolicy brzucha. Efektem jest widocznie zmniejszenie obwodu ciała nawet o 4-5 cm.

Mezoterapia igłowa

Zabieg wygląda podobnie, jak mezoterapia igłowa na twarz. Wykonywany jest głównie w celu ujędrnienia skóry i redukcji cellulitu. Podczas zabiegu stosowane są substancje, które przywracają prawidłowe pH i wpływają na wyrównanie struktury tkanki tłuszczowej. Celem mezoterapii igłowej na ciało jest również poprawa mikrokrążenia oraz działanie antyoksydacyjne (niwelowanie wolnych rodników odpowiedzialnych m.in. za powstawanie cellulitu). Mezoterapia igłowa na ciało przywraca skórze jędrność, gładkość i właściwy wygląd. Redukuje obrzęk tkanek i zmniejsza widoczność cellulitu. Nie ma jednak wpływu na ilość tkanki tłuszczowej.

Karboksyterapia

Jest to rodzaj mezoterapii igłowej, ale zamiast płynnego mezokoktajlu, do ostrzykiwania ciała używany jest gaz (dwutlenek węgla) w odpowiednim stężeniu. Związek ten usprawnia mikrokrążenie, poprawia elastyczności skóry i redukuje takie niedoskonałości, jak cellulit czy rozstępy. Wstrzyknięty śródskórnie dwutlenek węgla stymuluje produkcję kolagenu i redukuje tkankę tłuszczową. Systematyczna karboksyterapia wyraźnie wzmacnia kondycję skóry.

Dlaczego warto korzystać z iniekcyjnych zabiegów modelowania ciała?

Zabiegi iniekcyjne są stosunkowo mało inwazyjne. Mają zdecydowanie mniej skutków ubocznych niż zabiegi chirurgii plastycznej. Nie wymagają rekonwalescencji i pozwalają na szybki powrót do codziennej aktywności. Chociaż efekty modelowania ciała przy pomocy zabiegów iniekcyjnych pojawiają się stopniowo w ciągu kilku tygodni, więc należy uzbroić się w cierpliwość, to są one bardzo naturalne i utrzymują się przez długi czas.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Łodzi.

Share.
Industrialna półka wisząca do łazienki w stylu loft live url live url