Jazda na nartach to świetna zabawa, ale tylko wtedy, gdy możemy robić to na dobrze dobranym sprzęcie. Sam zakup sprzętu jednak nie wystarczy. Narty muszą być zadbane, a to znaczy, że trzeba je serwisować. Czy warto zatroszczyć się o narty samemu, czy korzystniej oddać je do serwisu?

Ach, te zimy!

Wspominając zimy sprzed kilkudziesięciu lat możemy łatwo zauważyć, że ostatnie lata nie rozpieszczają narciarzy dużymi opadami śniegu. Zimy są coraz cieplejsze, a śniegu jest coraz mniej. Nie znaczy to jednak, że narciarstwo idzie w zapomnienie. Kurorty narciarskie dbają o to, by miłośnicy białego szaleństwa mogli oddawać się swoim pasjom.

Śnieg na trasach narciarskich w dużej mierze jest sztuczny, gdyż kurorty dbają o jego prawidłową ilość. Co to znaczy dla narciarzy?

Sztuczne dośnieżanie wiąże się z uzyskaniem tras, na których jest odpowiednia ilość śniegu jednak jest to trasa, która jest utwardzona niczym betonowa droga. Jadąc taką trasą należy zwrócić uwagę, by krawędzie nart wycinały precyzyjne łuki, co pozwoli na szybką oraz bezpieczna jazdę. Jadąc po naturalnym śniegu narty ześlizgują się, gdyż powierzchnia może nie jest idealnie równa, ale jednocześnie nie jest tak twarda.

Odpowiednie przygotowanie nart do sezonu zimowego polega na poprawnym naostrzeniu ostrych krawędzi. Serwis narciarski Kraków przygotuje krawędzie nart tak, by dawały one solidne, pewne oparcie na oblodzonych, ubitych trasach.

Jak serwisować narty?

Serwisować narty można samodzielnie. Ważne jest, by mieć wprawę, używać odpowiednich narzędzi oraz smarów, które zapewnią prawidłową giętkość nart. Po sezonie należy narty wyczyścić z kurzu, starych zabrudzeń, czy smarów, a następnie przystąpić do nałożenia smaru bądź parafiny. Jest to zabieg, który należy wykonywać z dużą ostrożnością, by nie uszkodzić nart. Bojąc się, że brak doświadczenia nie pozwoli nam idealnie zabezpieczyć nart warto skorzystać z serwisu narciarskiego.

Serwis narciarski Kraków to usługa, która może być wykonana ręcznie bądź maszynowo w zależności od potrzeby. Najważniejszym elementem jest zadbanie o ostre krawędzie, dzięki nim narty będą się dobrze prowadziły. Uzyskanie odpowiedniego kąta nachylenia krawędzi nie jest łatwe dlatego łączony jest serwis maszynowy z ręcznym, aczkolwiek maszynowe ostrzenie jest dużo bardziej precyzyjne.

Warto pamiętać, że po sezonie narciarskim trzeba również przejrzeć wiązania, buty oraz odzież narciarską. To już można zrobić samodzielnie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie serwis narciarski kraków https://agasport.com.pl/cms/serwis.

Share.
zobacz wiecje https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ https://beesafe.pl/porady/carpooling/