Kwas hialuronowy to preparat wszechstronny. Przy jego pomocy można nawilżyć usta, spłycić zmarszczki i poprawić kształt ust. Sprawdź!

Kwas hialuronowy – „eliksir” na zmarszczki wokół ust

Kwas hialuronowy ma wszechstronne zastosowanie w medycynie estetycznej. Bardzo często wykorzystywany jest w celu powiększenia i wymodelowania ust. Mało kto wie, że przy pomocy tej substancji można też zredukować zmarszczki znajdujące się wokół warg i nawilżyć tę okolicę. Wyjaśniamy, jak działa kwas hialuronowy na zmarszczki palacza.

Kwas hialuronowy – czym się charakteryzuje ta substancja?

Kwas hialuronowy, nazywany potocznie „eliksirem młodości”, z punktu chemicznego jest polisacharydem. Cząsteczka tej substancji zbudowana jest z powtarzających się jednostek dwucukrowych. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w żywych organizmach i ma identyczną budowę zarówno u ludzi, jak i u innych kręgowców czy bakterii. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Medycyny Estetycznej Beauty Skin w Radomiu, najcenniejszą właściwością kwasu hialuronowego jest jego higroskopijność. Co to oznacza? Jest on w stanie związać dużą ilość wody w skórze. Pod wpływem wilgotnego środowiska jest on w stanie zwiększyć swoją objętość nawet 1000 razy. Działanie to wykorzystywane jest zarówno do powiększania i ujędrniania ust, jak i do redukcji zmarszczek i nawilżania skóry. W zależności od wskazania stosuje się inne dawki i formy kwasu hialuronowego.

Jak kwas hialuronowy wpływa na wygląd skóry wokół ust?

Kwas hialuronowy jest jednym z najczęściej wybieranych środków odmładzających skórę wokół ust. Pionowe linie, znajdujące się w przestrzeni między nosem a górną wargą, to tzw. zmarszczki palacza. Dzięki wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w usta poprawia się jakość skóry w tej okolicy. Kwas hialuronowy skutecznie i na długo spłyca zmarszczki, przywracając skórze twarzy młody wygląd. Przy okazji wstrzyknięcie wypełniacza stymuluje odnowę włókien kolagenowych, dzięki czemu efekty zabiegu mogą utrzymywać się nawet po jego wchłonięciu.

Zabieg wypełniania zmarszczek palacza kwasem hialuronowym wykonywany jest przez lekarza, a od Pacjenta niewymagane jest specjalne przygotowanie. Procedura polega na wstrzyknięciu niewielkiej ilości preparatu w okolicę górnej wargi. W tym celu lekarz posługuje się strzykawką i bardzo cienką, jednorazową igłą. Cała procedura trwa około 15-30 minut. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być tkliwa i zaczerwieniona. Dolegliwości można łagodzić zimnymi okładami. Przez kilka dni trzeba wstrzymać się z makijażem, korzystaniem z solarium i ekspozycją skóry na słońce.

Zalety wypełniania zmarszczek palacza kwasem hialuronowym

Zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym jest szybki i komfortowy. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a więc iniekcji nie towarzyszy ból. Wypełnianie zmarszczek pomaga w przywróceniu twarzy młodzieńczego i promiennego wyglądu. Efektem zastosowania tej naturalnej substancji nawilżającej i wypełniającej jest widoczne spłycenie zmarszczek, poprawa jędrności oraz długotrwałe nawodnienie skóry.

Kwas hialuronowy utrzymuje się w ustach przez 6-12 miesięcy. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji i wyjściowego stanu skóry. W międzyczasie można powtórzyć zabieg, aby przedłużyć i pogłębić efekty. Warto wiedzieć, że styl życia ma istotny wpływ na skuteczność działania kwasu hialuronowego. Niedobory snu, wysokoprzetworzona dieta, nieodpowiednie nawodnienie organizmu, picie alkoholu, a w szczególności palenie papierosów skracają czas utrzymywania się efektów wypełniania zmarszczek.

Z zabiegów kwasem hialuronowym skorzystasz w dobrych klinikach medycyny estetycznej. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

Share.
Metalowy wieszak na ręczniki https://4-bet.com.pl/ekskluzywny-styl-industrialne-stoliki-kawowe-loft-i-meble-loftowe-do-salonu/ Komplet stolików kawowych