Jeśli jeszcze nigdy nie spotkałeś się z takim produktem jak sito filtracyjne na pewno zadziwi Cię szeroki wachlarz jego zastosowań. Sito filtracyjne to niezbędne narzędzie we wszystkich tych przedsiębiorstwach i zakładach przetwórstwa, gdzie priorytetem jest dbanie o najwyższą jakość otrzymywanego produktu, jak również o maksymalną wydajność przy minimalnych stratach. Używanie sit filtracyjnych znacznie ułatwia pracę, pozwala osiągać większe zyski, a także jest istotne z punktu widzenia ekonomiki w wielu branżach. Sita filtracyjne to nic innego jak techniczne siatki, które mogą być zbudowane z drutów stalowych, mosiężnych, miedzianych, fosforowo-brązowych lub chromoniklowych. W zależności od tego, jakie dokładnie mają mieć zastosowanie, możemy wybierać spośród różnorodnych średnic sit filtracyjnych lub wykonać takie sito na specjalne zamówienie. Dodatkowo możemy nabyć siatki pojedynczo lub w zestawach kilku sztuk na wymianę. Sita filtracyjne mogą być bezoczkowe jednosplotowe lub wielosplotowe, a także zgrzewane, tkane lub karbowane.
Sito filtracyjne o wyjątkowych właściwościach fizycznych
Sito filtracyjne to produkt, który może posłużyć przez wiele lat w przedsiębiorstwie dzięki wyjątkowym właściwościom technicznym. Jest to produkt niezwykle wytrzymały, odporny na wszelkiego rodzaju ścieranie i tarcie, a także korozję, wilgoć, czy czynniki chemiczne. Dzięki temu, że bardzo łatwo można rozchylić włókna sita – jego czyszczenie nie sprawia żadnych problemów, a także nie wymaga poświęcenia dodatkowego czasu pracy pracowników. Sito filtracyjne jest odporne na rozciąganie, wytrzymałe, a przy tym bardzo lekkie. Dzięki swojej budowie może zapobiegać osadzaniu się zanieczyszczeń, pyłów. Sita są elastyczne, w związku z czym można je dostosowywać dowolnie do miejsca przeznaczenia, a poza średnicą mogą różnić się wielkością oczek. Dodatkowo sita filtracyjne nie ulegają zniszczeniu w kontakcie z substancjami żrącymi, wysoką temperaturą i wodą, ponieważ są obojętne chemicznie. Można powiedzieć, że to produkt idealny, uniwersalny i niezbędny w nowoczesnych przedsiębiorstwach, którym zależy na jakości.
Jaka jest funkcja sit filtracyjnych i gdzie możemy je spotkać?
O zastosowaniu sit filtracyjnych można opowiadać bardzo długo. Mogą być używane zarówno do materiałów sypkich, jak i różnego rodzaju cieczy i gazów. Nie służą tylko i wyłącznie do filtrowania, ale także do oczyszczania, przesiewania, ochrony urządzeń przed uszkodzeniami mechanicznymi, ochrony przed owadami, płazami i zanieczyszczeniami i osłaniania wentylacji, klimatyzacji i kanalizacji, klasyfikacji i odwadniania. W branży petrochemicznej sita filtracyjne służą do filtrowania paliwa. Możemy je spotkać w branży spożywczej i cukierniczej, w hutnictwie górnictwie, farmaceutyce, przemyśle drzewnym i papierniczym. Sita filtracyjne to doskonałe rozwiązanie w celu poprawienia finansów swojej firmy, dzięki redukcji strat i redukcji niepotrzebnego ciśnienia w procesie przetwórczym.
Najbardziej wytrzymałe są sita zgrzewane, które mają wykorzystanie w przesiewaczach i maszynach rolniczych jako zabezpieczenie, a także element konstrukcyjny. Sita tkane będą najlepsze do precyzyjnej pracy, a sita strunowe sprawdzą się przy elementach mających tendencję do zaślepiania ze względu na specjalną konstrukcję. Wszystkie sita dostępne na rynku powinny spełniać normy europejskie i być wykonane według najwyższych standardów i zgodnie z najnowszą technologią. Sito filtracyjne to bardzo prosty produkt i zadziwiająco szerokim zastosowaniu od przemysłu metalowego przez przemysł gazowy, maszynowy po architekturę. Niewątpliwe bardzo dużą zaletą sit filtracyjnych jest ich bezawaryjność, która pozwala utrzymać ciągłość produkcji bez strat finansowych i produktowych.