Jak zmienić wystrój i aranżację przydomowego tarasu, aby miejsce to zyskało na wyglądzie i było dopasowane do naszych potrzeb? Wśród rekomendowanych rozwiązań często wymienia się zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu. Taka nowoczesna pergola zaskoczy nas innowacyjnymi rozwiązaniami i technologiami, a my sami docenimy jej funkcjonalność.

Jak skonstruowane jest zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu?

Nowoczesne pergole widać coraz częściej w polskich ogrodach i na tarasach – zazwyczaj są to konstrukcje stawiane przy ścianie, ale mogą być również elementami wolnostojącymi. Zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu jest produktem, który przede wszystkim pozwoli nam odpoczywać lepiej, ale też zmieni otoczenie i znacząco podniesie estetykę.

Jak skonstruowane jest zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu? Podstawą jest stelaż-szkielet. Jest on wykonany z aluminiowych elementów łączonych modułowo, które malowane są proszkowo. Taki szkielet posiada zintegrowaną rynnę, aby deszczówka spływała poza obręb konstrukcji. Na szczycie znajduje się dach wykonany z aluminiowych elementów ruchomych. Listwy aluminiowe mogą obracać się wokół własnej osi – jako użytkownicy sami decydujemy o tym w jakiej pozycji mają znajdować się listwy i jak wiele światła słonecznego ma wpadać na taras. Lamele w pozycji całkowicie zamkniętej sprawiają, że nad naszymi głowami pojawia się szczelny dach, skutecznie chroniący nie tylko przed promieniowaniem UV, ale również przed deszczem.

Zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu – zalety

Decydując się na zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu stawiamy przede wszystkim na własną wygodę: konstrukcja jest prosta w montażu, a my sami nie stracimy na to wiele czasu. Pergola całkowicie zmieni odbiór naszego tarasu i sprawi, że każda chwila blisko natury będzie przyjemniejsza!

 

 

Share.
Komplet stolików kawowych https://andrzejurbanowicz.pl/odkryj-magie-loftu-ekskluzywne-meble-loftowe-i-ich-tajemnice/ https://dajplus.pl/kiedy-przemysl-spotyka-dom-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/